Badania Chociwel

Trzydzieste urodziny ostatnie pora dobry do przemyśleń. Warto, przy okazji tego szczególnego rachunku sumienia, zastanowić się nad profilaktyką i badaniami, jakie należałoby zrobić. Co zrobić po trzydziestce, by czuć się dobra i zdrowo?

Badania Stepnica

Badania dla mężczyzn
a) Czemu posiadam się badać?

Cholesterol OFF
Cholesterol OFF

Człowiek po trzydziestce wchodzi w sezon dużych możliwości organizmu, po czym stopniowo zaczyna słabnąć. W owym okresie jest i dużo wrażliwy na nowego sposobie infekcje i wdraża mieścić się w wieku zwiększonego ryzyka, np. dla raka jąder.

Zobacz również cellactiv

b) Gdy się badać?

W układu z obecnym warto zwrócić opinię na profilaktykę. W momencie między 30 a 40 rokiem życia należałoby wykonywać kompleksowe badania u innych specjalistów. Warto zasięgnąć uwagi na cmp.med.pl lub odwiedzić swojego lekarza.

c) Których wyników obawiać się najbardziej?

Nie warto obawiać się wyników. Każde dają bowiem jakąś odpowiedź. Badając się regularnie, nie liczy w ogóle powodu do obaw. Wciąż ważne pozostaje badanie ogólne, morfologia krwi z OB i rozmazem, poziom glukozy we natur czy kontrola cholesterolu, jakie potrafią zapobiec chorobom serca. Co dwa, trzy lata warto wykonać lipidogram oraz RTG płuc.

d) Co dodatkowo skontrolować?

Ważne jest pytanie okulistyczne. Brak kłopotów z spotkaniem nie jest tu przeciwwskazaniem, choć po ukończeniu 30 roku bycia, problemy potrafią się pojawić. Wówczas potrzeba będzie przystosować okulary. Warto dbać o badaniu dna oka.
Badania dla osób

a) Profilaktyka

Kobiece pytania są wiele dużo wypromowane, a wtedy o moc dobrze pań wykonuje regularne badania. To wyjątkowo dobra! Mimo wszystko, choć świadomość Polek jest na górnym poziomie, warto o tym przypominać!

b) Niedoinformowanie

Wiele kobiecych schorzeń dostaje się z niewłaściwej informacji na poszczególny temat. Warto więc przejrzeć ofertę na cmp.med.pl lub odwiedzić swojego lekarza i sprawdzić, których z pytań nie przygotowywało się już z każdego czasu.

c) Częstotliwość

Po trzydziestym roku życia warto regularnie – co rok czy co dwa lata – wykonywać cytologię oraz mammografię. Ważna jest kontrola poziomu hormonów tarczycy i badanie krwi, ze ważnym uwzględnieniem poziomu glukozy.
zobacz źródło Jakie badania warto wykonać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *