Dentysta Koszalin

Odsłonięte szyjki zębowe to popularny problem. Dają nieprzyjemne wzory i grożą rozwojem groźnych chorób, i w spokoju nawet utratą zębów. Niezależnie z podstawy tej chorób, należy się nią zdobyć i zastosować środki zaradcze.

Dentysta Mieszkowice

Obnażanie szyjek zębowych to produkt „zatrzymywania się” lub i „obniżania” dziąseł. Nie dzieje się toż z dnia na dobę, ale proces obecny istnieje nieprawidłowy dla stanu przyzębia. Trzeba zgłosić się do periodontologa, który diagnozuje problem – bada uwagi i zachęca optymalne postepowanie.
Przyczyny odsłaniania szyjek zębowych

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Przyczyn że stanowić mnóstwo, choć najczęstsze spośród nich toż wiek pacjenta, a ponadto nieprawidłowa higiena jamy ustnej.

zobacz również Ionic White

Niestety, kłopoty z przyzębiem to trochę efekt naturalny, powiązany ze starzeniem się organizmu. Rozwijanie się szyjek zębowych u kobiet po pięćdziesiątce czy sześćdziesiątce nie jest jak zaskakującym. Co dobre, częściej rzecz dotyczy ludzi niż osób.

Niezależnie z wieku, przyczyną problemu bywa często także higiena. Także ta zła (niedoczyszczanie zębów, zbierający się na nich osad, zbyt rzadko zmieniana szczoteczka etc.), jak natomiast ta przesadna (częste mycie zębów twardą szczoteczką przy stosowaniu złej techniki szczotkowania) mogą powodować się do odsłaniania szyjek zębowych.
„Zanik dziąseł” (w sukcesu koncentrowania się płytki nazębnej i dawania kamienia) powoduje również palenie papierosów.
„Cofanie” lub i „ruszanie się” dziąseł to wyjątkowo proces będący produktem wad zgryzu i nierównomiernie obciążonych spośród ostatniego powodu zębów.
Za obnażanie szyjek może odpowiadać czasami chorobliwe zgrzytanie zębami (bruksizm).
Przyczyną problemu bywa również zła dieta, niedożywienie, awitaminoza (niedobór witamin).
I, niektóre choroby ogólnoustrojowe generują kłopoty z przyzębiem (cukrzyca).

Objawy odkrytych szyjek zębowych

Zdrowe przyzębie określa się różowymi dziąsłami, które szczelnie oblepiają ząb u nasady, dobrze dochodząc do jego korony. Szyjki nie są odkryte, nie tworzą kieszonek dziąsłowych (szczelin pomiędzy zębem, a dziąsłem). Gdy otwierają się szyjki zębowe, pojawiają się charakterystyczne symptomy.

Nadwrażliwość zębów na zimno, ciepło, a więcej na miły i nieprzyjemny smak również na dotyk to normalny objaw obnażonych szyjek zębowych. Sprawdza się jej przy spożywaniu posiłków czy piciu napojów o określonym stylu i temperaturze, jak a w związku z zimnym powietrzem, podczas szczotkowania zębów etc. Uczucie jest ciężkie, jest się chwilowy, ale przeszywający ból.
W sukcesie odsłoniętych szyjek zębowych obserwuje się niekiedy (w trakcie mycia zębów) krwawienie dziąseł.
Obnażenie szyjki zębowej można zazwyczaj także zobaczyć. Odsłonięta grupa jest niższa z reszty zęba.

Leczenie odsłoniętych szyjek zębowych

Leczenie zależy z podstawy powstania problemu, a jeszcze z zaawansowania choroby. Zazwyczaj zabiera się a z środków higienizacyjnych.

Piaskowanie i skaling to główne stany w leczeniu odsłoniętych szyjek. Zabiegi przeprowadza się w gabinecie stomatologicznym w planie usunięcia płytki nazębnej i kamienia, aby zahamować (spowolnić) rozwój choroby. Profilaktycznie rozprzestrzenia się je co pół roku.

Potrzebna że być więcej zmiana nawyków higienicznych. Przy odsłoniętych szyjkach zębowych odnosi się miękkich szczoteczek. Istotna istnieje i technika szczotkowania – czyści się zęby ruchem wymiatającym (zwykle w charakterze od dziąsła) Tak jest podawać irygatory i/lub szczoteczki soniczne, które nie doprowadzają do odbijania się osadu nazębnego.

Dentysta Mieszkowice

Warto wyposażyć się dodatkowo w dobre preparaty do higieny i pielęgnacji jamy ustnej. W sukcesie nadwrażliwości zębów nie powinno się używać past wybielających (ścierających). Trzeba wybierać też do zębów nadwrażliwych, z fluorem. Proste są także specjalne preparaty ochronne, które działają remineralizację szkliwa.
Profilaktycznie, by nie narażać się na ból, najlepiej unikać ciężkiego i ciepłego, a ponadto słodkich napojów, owoców cytrusowych, słodyczy… Codzienną dietę należy wzbogacić w witaminy oraz minerały.
Czasami konieczne jest podjęcie działania ortodontycznego, aby przyzębie funkcjonowało dobrze.
W pewnych przypadkach pojedyncze szyjki zębowe opłaca się materiałem kompozytowym.
W zaawansowanych stadiach choroby zabieg chirurgiczny bywa optymalnym rozwiązaniem. Pokrywa się wówczas odsłonięte szyjki zębowe tkanką czerpaną z podniebienia.

Źródło artykułu Odsłonięte szyjki zębowe

Dentysta Mieszkowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *