Co to jest adblue na stacjach?

Adblue Dzierzgoń

Prasóweczki

Co zatem istnieje adblue na stacjach? AdBlue istnieje to doskonałej jakości roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z planem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Pamięta obecne na punkcie redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Robiony jest przez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Nowy Dwór Gdański

Z pośród wszystkich płynów potrzebnych do transportu jest nietoksyczny, wysoki i niezawodny w użytkowaniu. Tankuje się go do indywidualnego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W czasu kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą wyposażone w współczesny program.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie także w który droga można dodać AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i skorzystanie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc występuje ich coraz więcej. W pewnych krajach np. w Holandii można i wziąć z automatów spotykających się przy autostradach. Nie całe samochody można zatankować bezpośrednio z dystrybutora. Niektóre pojazdy są zbyt wąską średnicę wlewu. Wtedy stanie nam tylko wlanie płynu bezpośrednio z butelki. Trzeba uważać, by nie rozlać. Płyn ten posiada wielkie właściwości korozyjne. Adblue Nowy Dwór Gdański

Gdzie dostaje się wlew do AdBlue?

Czym nowszy projekt auta, tym wyraźniejszy jest wstęp do wlewu AdBlue. Dostaje się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W starszych pojazdach sposób ten nie był realizowany na stanie projektowania, przez co niebieski korek może otrzymywać się w odległych miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Że obecne w piękny sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej formy warto mieć pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do uzyskania w moc sklepach internetowych.

Adblue Nowy Dwór Gdański

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue jest niezmiernie przystępna. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i dodajemy zapłon. Po paru sekundach artykuł o brakującym płynie powinien zniknąć. Wtedy można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Powinien pamiętać o tym, że przy zbyt niewielkiej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie uruchomiony.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą propozycją jest zakup płynu w ilościach hurtowych (przy 1000 l, cena za litr powinna wynieść mniej niż 1,3 zł). Wartość w krótszych ilościach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić więcej na efekty z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue ma oczywiście taki tenże skład czyli nie warto przepłacać.
Adblue Nowy Dwór Gdański

Dlaczego warto korzystać AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić wielu pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 są niższe zużycie paliwa o jakiś 3-4%, a silniki dobre z regułą EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w piękny sposób wydłuża czas między serwisowania pojazdów. Samochód przez dłuższy czas trwa pełną sprawność, co odkłada się oraz na wyższą cenę podczas odsprzedaży. Osoby posiadające z AdBlue działają na pomoc środowiska naturalnego, dzięki niższej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą pozycję otrzymują niższe opłaty drogowe w regionach Unii Europejskiej.
Adblue Nowy Dwór Gdański

Artykuł został wymyślony we zgodzie Co to jest adblue na stacjach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *