Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D - czym się różnią?

Hartowane szkła Łobez

Prasóweczki

Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Właśnie zdobył nowy smartfon a ważne, o czym pomyślałeś, to uchronienie jego wyświetlacza powłoką ochronną. Zdecydowałeś się na szkło hartowane, lecz szukając dobrego produktu natknąłeś się na oznaczenia: 2D, 2,5D, 3D i dziwisz się, jakie są między nimi moce? W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić, czym oznaczają się poszczególne rodzaje szkieł ochronnych.

Hartowane szkła Międzyzdroje

Szkło hartowane 3D – następca tradycyjnych szkieł ochronnych?

Jak urodził się pomysł szkła hartowanego 3D? Albo to najnowszy wynalazek producentów powłok ochronnych na ekrany urządzeń mobilnych, który wyprze poprzednie formy?

 

zamów kuriera Expres poczta

– Projektanci nowych telefonów oferują modele o coraz nowocześniejszym projekcie i niecodziennych kształtach. Wysokie i szczupłe sylwetki obudowy oraz przede każdym mocno zaokrąglone na granicach wyświetlacze sprawiają, że smartfony wyglądają po prostu ładnie i dobrze się sprzedają. Specjalne kształty muszą jednak specjalnej ochrony. Zwykłe szkło hartowane 2D nałożone na ekran nie stanowi w stopniu przykryć go w pełni, najmniejsze elementy ekranu, czyli boki, nadal pozostaną niezabezpieczone. Tylko dlatego producenci akcesoriów ochronnych zaprojektowali kolejno szkła 2,5D oraz 3D, o mniej czy bardziej zagiętych krawędziach, by chroniły ekrany dotykowe na całkowitej powierzchni – tłumaczy przedstawiciel sklepu internetowego Nasmartfona.pl, oferującego bogaty asortyment szkieł i folii ochronnych na urządzenia mobilne.
Hartowane szkła Międzyzdroje

Czym to dzielą się poszczególne rodzaje szkieł hartowanych? Przede każdym kształtem, lecz i sposobem mocowania i oczywiście ceną. Szkło hartowane 2D zrealizuje nasze zlecenie w sukcesie telefonów z płaskim ekranem, przecież nie będzie właściwą ochroną dla przykładów z całymi krawędziami. Tutaj wykorzystywane są produkty 3D. Szkło typu 2,5D to normalni następca powłok 2D, który doskonale wykona naszą funkcję w sukcesie ekranów płaskich i lekko zaokrąglonych na granicach. O w niniejszym elemencie wspomnieć, że wymienione wysoce produkty mogą u niektórych producentów być pod odrębnymi firmami, a mianowicie: szkło hartowane płaskie, szkło hartowane z ramką, szkło hartowane UV. Artykuły są te same, drugie stanowi ich oznaczenie.
Szkło 2D, 2,5D, 3D – charakterystyka
Hartowane szkła Międzyzdroje

Szkło 2D to szkło płaskie. Jest najbystrzejszym i najdostępniejszym rozwiązaniem przeznaczonym do rodzajów telefonów z płaskim wyświetlaczem. Do jego montażu niechciane są żadne dodatkowe akcesoria. Jego brzegi nie są zaokrąglone, istnieje to ryzyko, że szybciej otworzy się przy krawędziach kruszyć.
Szkło 2,5D to szkło z ramką, przykrywa cały wyświetlacz telefonu wraz spośród jego oprawką. Dodatkowo strony są lekko zaokrąglone, a poprzez ostatnie trochę wrażliwe na zużycie. Warstwa kleju jest dana właśnie na barwionej ramce, co w sukcesie produktów gorszej sytuacje może robić ich stopniowe odklejanie się od wyświetlaczy, lecz w efektach ekskluzywnych wartości nie powinno wtedy posiadać miejsca. Takie szkła pasują do wszelkiego rodzaju etui, niezależnie od tego, jak szybko krawędzie pokrowca nachodzą na przód urządzenia.
Hartowane szkła Międzyzdroje

Szkło 3D, zwane niekiedy szkłem hartowanym UV lub szkłem pełnym. Jest owo wynik najdroższy spośród wszystkich trzech a o największym sposobie montażu, wymagającym naświetlania lampą UV. Poświęcone jest do smartfonów o zakrzywionych krawędziach, dzięki swojej specyficznej formie idealnie dopasowuje się do pełnych boków wyświetlacza, zapobiegając go z wszystkiej strony. Szkła 3D zapewniają to najlepszą ochronę mocno zaokrąglonych wyświetlaczy. Należy ale pamiętać, iż ich zakładanie eliminuje możliwość zakładania etui nachodzących na front smartfona, bo będą one anulować i wypychać szkło ochronne 3D.

Hartowane szkła Międzyzdroje

zobacz również Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *