Motywowanie pracowników - jaki sposób jest najlepszy?

Motywowanie pracowników – jaki sposób jest najczystszy?

Prasóweczki

Motywowanie pracowników – jaki rodzaj jest najmilszy?

Nie zamierza co się oszukiwać, niski poziom zaangażowania zatrudnionych toż dużo często zjawisko. Według sondażu zrealizowanego w USA, aż 70% Amerykanów aktywnie wybiera się z działalności lub zdecydowanie się w niej nie angażuje. Większość firm pisze na zachęty materialne, czyli premie czy darmowe posiłki.

Czyli takie podejście przynosi pozytywne skutki? I naprawdę również nie, wiele pań je docenia, choć możemy dać wiele lepszych czynników, które płacą za kształtowanie dobrego samopoczucia. Jakich?

Inspiracja

Bez powodu na ostatnie, czy polska firma budzi się oferowaniem usług, czy mieniem produktów, niezwykle rozsądne jest, aby jej kultura była przesiąknięta tego znaczeniem. Według wiele przeprowadzonych badań pracownicy, którzy czują sens, w tym, co prowadzą, są znacznie bardziej aktywni, ukierunkowani i zdrowi. W stosunku spośród tym liderzy organizacji powinni uświadamiać swoim pracownikom, kiedy ich pozycja wpływa na poprawę życia innych. Takim przedsięwzięciem może być dostępne publikowanie podziękować od obsłużonych klientów, czyli celi charytatywnych, które są wspierane przez firmę. Aby pokazać pracownikom, jak daleko robią, możemy również wykorzystać oprogramowanie ActivREC. Jest wtedy projekt, który chroni komputery, zarządza czasem projektów, i przede wszystkim bada produktywność. Rejestrowanie wszelkich projektów, jaki dokonałby dany człowiek, może być dla niego daleko odpowiadające i wyszkoli mu, jak dużo ciekawego pracuje dla firmy, w jakiej odbywa.

Według badań wykonanych przez Adama Granta na Uniwersytecie Pensylwania dowiedziono, że nawet pracownicy, jacy nie są zadowoleni ze znanego pola pracy, przeznaczają na nią sporo czasu, gdyż czują, że to, co prowadzą, ma powód.

Inspiracją dla pracowników potrafią istnieć ponadto ich liderzy. Według specjalistów, szefowie działający bezinteresowanie, którzy bardziej myślą o grupę niż samych siebie, sprawiają, że ich pracownicy chcą ich dobrze większą lojalnością, energią do produkcji, oddaniem czy zaangażowaniem. Wayne Baker wykazał, że liderzy, którzy traktują naszych podwładnych w dogodny sposób, wpływają ich do szerszej produktywności czy dania.

Życzliwość

Badania, które zajmowały pomieszczenie w Wysokiej Brytanii dowiodły, że uznanie i emocję jest dokładniejsze niż nawet większe wynagrodzenie. Ciepłe i szczęśliwe relacje są bezpośredni wpływ na oddanie zatrudnionych w prywatnej książki.

Jane Dutton udowodniła, że podstawy życzliwej kultury zawierają szacunek i ochrona, przez co kreatywność zarówno zespołowa, jak również swoja bardzo się zwiększa. Niezwykle rozsądne jest ponad okazywanie ciepła przez szefów, gdyż takie działanie poprawia wydajność i motywację podwładnych. Co dobre takie podejścia wobec zatrudnionych zwiększają motywację nawet samych liderów. W pewnych sytuacjach należy też okazać gniew, który potrafi zostać dobrze przyjęty przez większość pracowników i zadziałać motywująco, jednak negatywne emocje w większości przypadków zmniejszają skuteczność menadżerów.

Życzliwi liderzy to świadomości, które sprawiam małe rzeczy, aby nauczyć swoim pracownikom troska o nich. Pierwszym, prostym krokiem może być szczera rozmowa z pracowniku i jedyne wysłuchanie tego, co u niego słychać. W USA takie realizacje są bardzo często. Ponadto, kiedy szef dowiaduje się o chorobie kogoś bliskiego dla swojego gościa, natychmiast dzwoni do niego również sprawdza, w który możliwość mógłby mu pomóc.

Dbałość o samego siebie

Ogromna ilość firm tylko pozornie wyraża swoją troskę. Do takich przedsięwzięć możemy zaliczyć oferowanie karnetów na jogę czy siłownię, jakich w rzeczywistości pracownicy nie są w mieszkanie wykorzystać, ze względu na intensywny rytm pracy. Takie czynienie nie jest motywujące, i wprost przeciwnie.
Programy wellness zupełnie nie zadziałają, jeżeli nie wykreujemy kultury, która będzie akceptowała pytanie o siebie, jako mów niezwykle wnikliwą i inspirowała do niej. Kiedy do ostatniego uczynimy, produkty potrafią stanowić rzeczywiście zachwycające.

Możemy także zachęcać naszych gości, by dobrze sypiali. Oczywiście tak. Wypoczęci pracownicy zwiastują dużo większą skuteczność swojej książki. Wiele badań wykazałoby, że brak wypoczynku w wielki sposób ogranicza nasze zdolności motoryczne czy poznawcze, a przełomowe rozwiązania i pomysły pojawiają się w bliskich głowach wtedy, gdy stanowimy w pełni wypoczęci.

Motywowanie pracowników możemy podjąć od dawania im zadań, przerw czy wypoczynku lepszej form. Niektóre niemiecki firmy zakazują swoim pracownikom czerpanie ze służbowego e-maila i podają im urządzenia odpowiedzialne za monitorowanie snu czy ćwiczeń. Jeżeli w taki wyjście będziemy dokładni o swoich gości, oni z pewności odpłacą się nam ważną produktywnością.

zobacz również Motywowanie pracowników – jaki sposób jest najlepszy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *