Nosówka u psa, czyli dlaczego profilaktyka u szczeniąt jest tak ważna

Nosówka u psa, czyli dlaczego profilaktyka u szczeniąt jest właśnie ważna

Prasóweczki

Nosówka u psa, czyli dlaczego profilaktyka u szczeniąt istnieje rzeczywiście ważna – Wielu różnych właścicieli psów nie zdaje sobie sytuacje spośród obecnego, jak ważna jest opieka zdrowotna zarówno u szczeniąt, jak i psów dorosłych.

Nosówka u psa, czyli dlaczego profilaktyka u szczeniąt istnieje rzeczywiście ważna

 

Wielu różnych właścicieli psów nie zdaje sobie sytuacje spośród obecnego, jak ważna jest opieka zdrowotna zarówno u szczeniąt, jak i psów dorosłych. Traktuje więc ciężkie znaczenie dla właściwego rozwoju pupila, gdyż pozwala uniknąć wielu zaburzeń i znaleźć wady wrodzone, które w szczególnym przypadku mogłyby stać pominięte, i które doprowadzić mogą do silnych zaburzeń u zwierzęcia.

button-zamow

Profilaktyka dla szczeniąt

Program profilaktyki dla szczeniąt zaczyna się tak naprawdę obecnie w pierwszych tygodniach życia malucha. Podczas pierwszej wizyty lekarz weterynarii przeprowadzi dokładne badania i otworzy książeczkę zdrowia dla szczeniaka. Następnie nakreśliplan szczepień, który określony istnieje od wielu ważnych czynników, takich jak tryb życia pupila i środowisko, w którym odbywa. Na pierwszej randce ustalone zostaną także terminy odrobaczeń szczeniaka – ważny tego standardu zabieg prowadzony jest w 3 tygodniu jego trwania, drugie w odstępach 3-4 tygodniowych, aż do pokonania przez pupila 6-tego miesiąca. Weterynarz omówi i sposoby jedzenia i doradzi najlepszą karmę.

Kiedy pierwsze szczepienie dla Małego? Szczepienie – zabezpieczające przed nosówką, parwowirozą, parainfluenzą i chorobą Rubartha – przeprowadzone zostanie najpewniej podczas drugiej wizyty u weterynarza, jednak zawsze jest wtedy szybko drugie szczepienie w życiu szczeniaka, gdyż pierwsze najczęściej realizowane jest poprzez hodowcę lub pierwszego właściciela.

Nosówka u psa – objawy

Zaniedbanie opieki zdrowotnej u szczeniąt doprowadzić może do zarażenia się zwierzaka nosówką. Mimo niewinnie brzmiącej nazwy, nosówka to szczególna oraz znacznie uciążliwa choroba wirusowa, która, nieodpowiednio leczona doprowadzić może do właściwych powikłań. Najczęściej cierpią na nią szczenięta, ale zachorować mogą jeszcze starsze psy, szczególnie też z obniżoną odpornością.

Objawy nosówki są bardzo zróżnicowane. Początkowo będzie zatem gorączka, zmniejszenie apetytu czy wypływ z nosa. W dalszym przebiegu choroba dotknąć może różnych układów – oddechowego, powodując kaszel i sprowadzając do zapalenia płuc, pokarmowego, czego owocem są biegunki i wymioty, a jeszcze nerwowego, skutkując kurczami mięśni, ślinotokiem czy niedowładem kończyn. Szansa psa na wyleczenie w decydującej mierze chce od szybkości postawienia diagnozy. Dlatego oraz odpowiednia opieka zdrowotna i szybkość ze perspektywy właściciela istnieje rzeczywiście ważna – pozwala znaleźć wiele chorób we wczesnym stadium natomiast nie doprowadzić do wielkich komplikacji, i stron spośród nich, jak wspomnianej nosówce, całkowicie zaradzić.

zobacz również Nosówka u psa – objawy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *