Regenerujące minerały

Regenerujące minerały spa

Prasóweczki

Regenerujące minerały – Regeneracja organizmu dzięki minerałom sprzed milionów lat

2 kilometry

Z takiej głębokości wydobywane są biszofit i kizeryt – magiczne minerały powstałe w okresach prehistorycznego permu. Na dnie pradawnego morza, organiczne osady utworzyły ponad 200 milionów lat temu typowe zasoby życiodajnych pierwiastków śladowych. Dla nas, prowadzących dynamiczny tryb życia, magnez, potas, sód, wapń, krzem także kolejne pierwiastki małe są konieczne do prawidłowego funkcjonowania. Biszofit właśnie te tematy zawiera. Z zmiany kizeryt czyli naturalny siarczan magnezu (zwany inaczej solą Epsom) zawiera dodatkowo siarkę, która oczyszcza system z toksyn oraz innych toksycznych substancji. Dzięki częściom naszej skóry, przyswajalność obu minerałów jest mocno lekka oraz dużo efektywna.
Właściwości regenerujące magnezu

Brak odpowiedniego poziomu pierwiastków śladowych, a w szczególności niedobór magnezu tworzą nie tylko ciągłe zmęczenie. Tworzy toż dużo większe konsekwencje, gdyż negatywnie oddziałuje na tworzenie wielu układów wewnętrznych własnego ciała.

Poziom magnezu w własnym organizmie nie wpływa wyłącznie na poprawę jego form. Przedstawia on także duże właściwości regenerujące. Preparaty magnezowe stosowane po męczącym dniu powodują rozluźnienie mięśni oraz skóry, obniżając przy tym dyskomfort połączony z długotrwałym wysiłkiem psychofizycznym. Składa się też, iż wykorzystanie tzw. transdermalnego (przezskórnego) procesu przyswajania magnezu jest samą z najbardziej efektywnych metod jego rozwijania.
Przezskórne wchłanianie pierwiastków

Odpowiednie potraktowanie własnego ciała po ciężkim dniu czy innym wysiłku powoduje, że czujemy szybszy przypływ energii, oraz nasze zmęczenie ustępuje miejsca równowadze energetycznej. Regeneracja przez skórę stanowi nie tylko łatwa w stosowaniu, ale także bardzo funkcjonalna. Produkty magnezowe wykorzystywane punktowo na skórze powodują szybszą rekonwalescencję i powrót do wykonywa energii po przebytych kontuzjach.
Jak prawidłowo regenerować ciało po ciężkim dniu?

Należy wziąć gorącą kąpiel. Jednakże nie byle jaką, lecz uzupełnioną magnezowymi preparatami. Czyli stworzyć sobie tzw. kąpiel magnezową z użyciem płatków magnezowych lub soli Epsom.

Do wanny z ciepłą wodą należy wsypać porcję naturalnych płatków magnezowych z biszofitu lub kizerytu i zanurzyć się w niniejszej kąpieli przez 20 – 30 minut. Nie należy dodawać żadnych detergentów (mydła lub płynu do kąpieli). Już po pierwszej kąpieli różnica będzie mocna. Skóra będzie dobrze szczypać, pojawi się odprężenie. Obolałe ciało odzyska swoją energię, a dolegliwości zmniejszą swoje oddziaływanie. Płatki magnezowe można korzystać również, kiedy w sukcesu spuchniętych i obolałych stóp. Mała część płatków z ciepłą wodą w misce da im pomoc oraz przywróci równowagę. Dolegliwości ustąpią, a skóra stóp będzie elastyczna. Dodatkowo, zawarta w kizerycie (soli Epsom) siarka pomoże usunąć toksyny z systemu.

Dla osób, które nie posiadają wanny, możliwe jest branie specjalnego żelu pod prysznic ze skoncentrowaną zawartością magnezu. Naniesiony na skórę podczas kilkuminutowej kąpieli daje ją nawilżoną i odprężoną.

W sprawy, gdy mięśnie czy stawy potrzebują szybkiej interwencji w chorych miejscach, bądź po prostu jest potrzeba miejscowego działania, użyć należy rozgrzewającego preparatu z prawdziwym magnezem – specjalnej oliwy z biszofitem i kamforą. Na skórze pojawi się miłe ciepło, i po kilkunastu minutach dolegliwość znacznie się zmniejszy lub całkowicie ustąpi. Oliwa z kamforą idealnie pasuje oraz do wykonania domowego masażu relaksacyjnego.
Pochodzenie surowca i niezbędne certyfikaty

Przy stosowaniu minerałów w diecie magnezowej ważną rzeczą jest przyjmowanie z przebadanych dermatologicznie produktów i wiedza o tym, skąd pochodzą surowce wykorzystane do ich realizacji. Istotne jest więcej, aby produkty były certyfikaty pozwalające je do biegu na terenie Unii Europejskiej.

Więcej danych o kremach na podstawie naturalnego magnezu znaleźć można na kartce Regenerujące minerały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *