Sposoby na polskie IP w czasie wyjazdów do innych państw

Sposoby na nasze IP w czasie wyjazdów do pozostałych państw

Prasóweczki

Sposoby na polskie IP w sezonie wyjazdów do indywidualnych państw – Idąc na wczasy do indywidualnych państw, bardzo często wybieramy korzystać z pomocy chcących z nas mienie polskiego adresu IP. Tego rodzaju wymogi stawiają przed nami różne portale streamingowe, na dowód serwisy VOD. Niektóre z nich oferują nowe filmy i seriale dla danych terenów. Jakie są to środki na polskie IP podczas wyjazdów za granicę?

Czym właściwie tak jest adres IP?

Adres IP można porównać do numeru VIN samochodu lub numeru rejestracyjnego. Za jego pociechą możemy stwierdzić dokładną lokalizację urządzenia mającego z internetu i dowiedzieć się, kto jest jego właścicielem. Adres IP liczymy na adresy IPv4, będące 32-bitowymi liczbami całkowitymi, opisanymi w zapisie szesnastkowym oraz adresy IPv6, będące 128-bitowymi liczbami całkowitymi, napisanymi w zespole szesnastkowym lub dwójkowym, oddzielonymi dwukropkami lub spacjami. Za pomocą adresu IP możemy znaleźć interfejs sieciowy bądź jego braci. W przypadku sieci lokalnych adres IP przydzielony jest przez administratora. Obecnie najmodniejsze są adresy IP szóstej generacji, które zastąpiły czwartą generację adresów. Piąta generacja była ulotna a nie uzyskała większego powodzenia wśród użytkowników.
Jakie są środki na własny adres IP za granicą?

Wykorzystanie polskiego adresu IP za granicą naszego państwa wbrew pozorom jest światowe wśród naszych rodaków opuszczających świat w punktach urlopowych lub dłuższej, w punktach zarobkowych. Wiele usługodawców, nadających telewizję internetową wymaga z nas posiadania polskiego IP. Wszystko ze powodu na karty licencyjne ze stacjami, jakie są droższe w przypadku chęci rozpowszechniania sygnały telewizyjnego przez internet poza Polskę. Tego rodzaju praktyki stosują również serwisy streamingowe, udostępniające popularne filmy i seriale. W przypadku niektórych portali potrafi się z serii różnić oferta filmowa ze powodu na dany region. Jest zawsze kilka sposobów, idących na posiadanie z naszego IP w nowych krajach.
Wirtualna Sieć Prywatna

W teraźniejszym czasie coraz modniejsze stają się programy korzystające z tuneli Wirtualnej Sieci Prywatnej, powszechniej rozumiane jako VPN (z ang Virtual Private Network). Narzędzie skupia się z jednym z serwerów znalezionych na obszarze całego świata, przez co wirtualnie zmienia nam się numer IP, ponieważ host widzi nas jak klientów komputera na dowód z Francji, Niemiec lub Dużej Brytanii. Wiele firm udostępniających Wirtualną Sieć Prywatną ma własne serwery w polskim regionu. Układając się z nimi zza granicy, będziemy ważni jako klienci z Polski, dzięki czemu serwis VOD lub inne strony także usługi wymagające polskiego adresu IP będą myślały, że znajdujemy się w końca.

Cechy serwerów VPN:

nadanie wirtualnego adresu IP;
zachowanie anonimowości podczas przeglądania stron WWW;
ukrywanie realnego adresu IP naszego komputera;
zabezpieczenie przed atakami typu DDOS.

Bramki Proxy

Nowym rodzajem jest korzystanie z racja zwanych bramek proxy. Jest toż oprogramowanie idące nie dopiero na wymianę naszego adresu IP, lecz także wyjeżdżające na energię załadowania się stron WWW czy bezpieczeństwo. My, jako klienci zlecamy pośrednikowi dane zadanie za pomocą dedykowanego mężczyzny w form planu na komputer. Bramki proxy robią na bliskiej zasadzie jak serwery VPN, również bardzo często zabezpieczając nad sprzed skryptami reklamowymi i plikami cookies, które kładzione są podczas przeglądania sieci.

Cechy bramek proxy:

znacznie bliższy czas załadowania strony WWW;
lepsza przepustowość łącza;
ukrywanie realnego adresu IP naszego komputera;
bezpieczeństwa w skórze narzędzi antywirusowych oraz zapór sieciowych.

sprawdź też Sposoby na polskie IP w czasie wyjazdów do innych państw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *