Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Wakacje z paczką przyjaciół – lub jak przekonać rodziców?

Prasóweczki

Wakacje z paczką przyjaciół – więc jak przekonać rodziców? Wakacje. Ty z góry posiadasz już je założone. Jak co roku wyjedziesz z ojcami i najprzyjemniejszą rodziną na kilkudniowy wyjazd nad morze. Wiesz co Cię czeka. Stałe towarzystwo bliskich, rutyna, która towarzyszyła także zeszłorocznemu wyjazdowi a dużo Ciż częste już trasy wycieczek. Jak nie jest źle – w wyniku nie wszystek może zezwolić sobie na taki wyjazd. Jednak powoli zaczynasz czuć, że z ostatniego „wyrosłeś”? Od towarzystwa rodziców wolisz towarzystwo przyjaciół oraz spontaniczny wyjazd w pozostały niż dotąd zakątek kraju? Nie odkładaj. Już teraz przygotuj się na rozmowę z rodzicami.

 

Ty w oczach „staruszków”.

Zastanów się i wypisz na stronie jak widzą Cię rodzice. Czy dają Cię jako osobę odpowiedzialną, którą darzą całkowitym zaufaniem? Czyli nie sprawiasz problemów wychowawczych? Jesteś oczywisty, potrafisz zagospodarować właściwie kieszonkowymi? Czy w zeszłym okresie nie zawiodłeś rodziców swoim stanowiskiem? I czy wcześniej przynosiły Ciż się samodzielne wyjazdy na jakiś dzień?

Jeśli większość Twoich odpowiedzi wypadła pozytywnie – gratuluję. Połowę sukcesu, z tą ważniejszą, posiadasz już za sobą!

Znajomi z „paczki”.

Towarzystwo, z którym pragniesz spędzić wakacje musi być uznane rodzicom. Bez tego ani rusz. Jeśli nasi często odwiedzają Cię w budynku przedstaw rodzicom potencjalnych kompanów do wyjazdu. Staraj się napomknąć temat wyjazdu. Daj każdemu wolność słowa. To pozwala bliżej poznać Twoich znajomych. Możesz nawet zainicjować spotkanie Waszych rodziców – bo dlaczego nie? Czasami decyzja podjęta drogą wspólnej rozmowie i zmiany zdań może pokazać się znacznie lepsza z tejże w pojedynkę. A tymczasem na tymże Ciż zależy.

Twoje wakacyjne plany.

Wymagają być dane rodzicom już na długo przed wyjazdem. Ustalcie z partnerami gdzie dążycie się udać. Każdy element musi stać dokładnie dopracowany. Zdecydujcie czym zamierzacie pokonać trasę. Czy będzie wtedy autokar, pociąg lub może samochód – oczywiście potrzebą jest korzystanie dobra jazdy przez jakiegoś z Was. To pozwala uniknąć wielkich kosztów. Cenę paliwa podzielicie na pierwszą uczestników wojażu.

Ważne istnieje jeszcze wybranie odpowiedniego noclegu dodatkowo jego w wartość wczesna rezerwacja. Rodzice na pewnie nie uznają Obecni na wyjazd „w ciemno”. Staniesz na pewno poproszony przez opiekunów o pozostawienie adresu ośrodka.

Termin wyjazdu oraz przyjazdu także przedstaw rodzicom. Że się zdarzyć, że tylko – uznają Obecni na spontaniczny wyjazd, tylko pod warunkiem, że któregoś dnia odwiedzą Cię i ujrzą jak masz się bez opieki. Nie łam się na taki pomysł! Więc z razu skreśli Twoje wakacyjne marzenia o samodzielnej podróży.

Swoje plany konsultuj z rodzicami. Wprowadzaj w wakacyjny plan ich sugestie. Może pokażą się bardzo efektywniejsze z dotychczasowych, które udało Ciż się stworzyć? – i najciekawszych polem do odnalezienia się w drugim mieście w toku wakacji będzie wyszukiwarka.

Kwestia finansowa.

Po opracowaniu wstępnego zarysu wakacyjnych planów, podsumuj ile wyniesie Cię taka przyjemność. Jeżeli rodzice w sum sfinansują Twoje wakacje – jesteś szczęściarzem. Ale jeśli ojców nie stać na takie przedsięwzięcie, nie zakładaj się! Nie usuwaj z góry całego wyjazdu. Możesz zetknąć się z rodzicami, że sfinansują Ci połowę kwoty, i Ty resztę zarobisz. Np. poprzez roznoszenie reklam bądź mycie samochodów w bliskiej myjni.

Prawda, że to dość nie takie trudne?! Wystarczy dużo chęci, zapału oraz nauczenie się rodzicom z tejże najskuteczniejszej strony. Taki kilkudniowy wyjazd możesz poprzedzić jednodniowym wypadem. Powiedz rodzicom, że pragniesz się sprawdzić oraz udowodnić, że istniejesz obowiązkową osobą. Jeśli się uda a rodzice wyrażą zgodę, zapewnij, że nie zawiodą się na Tobie! Jeśli nie uda Ciż się przekonać opiekunów, nie obrażaj się, nie podnoś głosu i pod żadnym pozorem nie wyjeżdżaj bez zgody rodziców! Przecież wakacje są także za rok. Może to się uda… Ba! Na pewno. W efekcie będziesz szybko starszy o rok oraz dobrze przygotowany do rozmowy.

Zobacz również Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *